Vadlúdas Matyi

User info

Welcome, Guest! Please login or register.


You are here » Vadlúdas Matyi » Test forum » Verspályázat


Verspályázat

Posts 1 to 19 of 19

1

"Pálóczi Antal -- SZABIRA MEGYEK

De jó lenne a következő, február 20-ai Dokk esten a Karácsonyra kutyát című új versemet (is) elmondani! (Még nincsen kész...)
A legjobb múzsa a határidő.
A Dokk estig mindenesetre ismét alkotói szabadságra megyek."

Kedves barátaim!

Győzzön a jobbik!

Aki a fenti határidőig a legjobb verset írja közülünk a fenti címmel, az díjként itt, a Vadlúdas Matyiban korlátlan hozzászólási és topiknyitási lehetőséget kap, amíg csak létezünk!

A második, harmadik és az összes többi díj gyakorlatilag ugyanez.  :)

Ja, az első díj kap még plusz  2 lehetőséget!

0

2

Néhány pályamű már beérkezett.

Az 1-es:

Karácsonyra kutyát

Kutyát kértem karácsonyra,
anyám mondta, jól van,
apám viszont nem akarta
sétáltatni hóban.

Inkább csizmát kérjél! - mondta,
- az bírja a hólét!
Szép, csillogó marhabőrből.
Látszódjon a jólét!

0

3

Második pályamunka:

Karácsonyra kutyát

Karácsonyra kutyát kérek,
az előző dög lett,
és azóta se merült fel
használhatóbb ötlet.

Egyébként is mit csinálnék
a szép szájkosárral?
Ötleteim elnyomja a
lelkemben a gyászdal.

A pórázt, kutyatányért
adjam idegennek?
A kéretlen tanácsokkal
az agyamra mennek.

Lesz új kutyám, erős hangú.
Ugat, ha kopognak,
mivel az én érzékeim
jócskán megkopottak.

Így hát, kedves szeretteim,
egy új kutyát kérek!
Üzenem a Jézuskának,
hogy jó leszek, tényleg!

0

4

Harmadik pályavers

Karácsonyra kutyát

Kutyát kérek karácsonyra,
húsvétra meg nyulat.
Elég a nyúl, hisz' a kutya
húsvétkor is ugat.

Szülinapra szüli napra
kisborját a tehén.
Azt hiszed, hogy felülnék rá?
Inkább mennék tevén!

Névnapomra mit kívánjak?
Talán egy szép lovat?
Előrében semmi gond, de
nagy a baj, ha tolat!

Ló, az nem kell, kicsi a ház,
kirúgná a falat,
inkább lóhús! A lókolbász!
Ízlik minden falat.

+1

5

Karácsonyra kutyát

Kérném Budait, a Gyuszit,
állítsa meg Vityát!
Sorosra egy népet uszít,
Karácsonyra kutyát.

+1

6

Duplacsavar

Egy kétfarkút kutyát
kérek Karácsonykor!
De ne úgy, hogy kutya
farka alá foncsor,

igazi kétfarkút!
Kétágú gerinccel!
Farok ügyben férfi
igazán nem viccel.

Jó, mert egy száj eszik,
de két farok csóvál.
Láttam én már ilyet
egy üres kancsónál,

de később kiderült:
duplán láttam akkor.
Egyre nagyobb nálam
a "bódultság faktor".

Józanon, napfénynél
lássam a két farkat!
Remélem, az Isten
egyszer már meghallgat!

0

7

Nekem, mint a pályázat kiírójának egyik feladatom, hogy ügyeljek a folyamatok tisztaságára.

Még határidőn belül vagyunk, de már számos pályamű érkezett. Mondhatom, hogy egyik jobb, mint a másik. Nyílt tehát a verseny, még bárki nyerhet.

Figyelnem kell arra is, hogy semmi befolyás ne érhesse a leendő zsűrit a versek elbírálásában!

Azért jó, ha mindenki tudja, hogy az 5. bejegyzés beküldője - egyes források szerint - hiába rejti idegen szavak mögé kilétét, tudhatjuk, hogy eredetileg egy rossz szatír. Mindenesetre névválasztása alapján méltán gyaníthatjuk, hogy külföldi befolyás alatt áll.

Munkatársunk kiderítette, hogy 18 éves lányokra tett szexuális tartalmú kijelentéseket a múltban.

Az nem magyarázat, hogy akkoriban ő is hasonló korú volt, ha büntetőjogilag mentesült is, az erkölcsi bélyeg rajta maradt. Az sem enyhítő körülmény, hogy azok a hölgyek, akikről szó van, esetenként kitörő örömmel fogadták eléggé el nem ítélhető közeledését, és partneri kapcsolatot létesítettek vele. Súlyosbító körülmény viszont, hogy a szóban forgó hölgyek a megismerkedésüket megelőző években jóval fiatalabbak  voltak, 17, 14, sőt, előtte 12 évesek is, ami a megrontás bűntett gyanúját vetik fel.

Úgy értesültünk, hogy pályázónk korábban úttörőnyakkendőt hordott, vagy legalábbis voltak úttörő kortársai, akik a Kádár-rezsim elvtelen kiszolgálói voltak!

Rossz Szatír - most már hívjuk csak így, ne szépítsük - ezek után szívbaj nélkül beküldte pályázatát. Ez egy terv része, ezért megfontolandó, hogy "művét" kitöröljem-e a többi, méltán dicsérhető vers közül. Ezzel tulajdonképpen megvédjük - mit is?

0

8

Édes Jézus, egyet kérünk:
juttassál egy ebet nékünk!

Küldhetnél egy nyegle pulit,
majd szép csendben meglapul itt.
Vagy küldjél egy éber vizslát,
mely a sötét éjben is lát.
Lehetne egy karcsú agár,
vagy egy gömböc dakszli akár.
Jöhetne egy kócos kuvasz,
üdvözölném: „Kuvi, szevasz!“
Azt se bánnám, hogyha husky,
csak küldj már egy kutyát, b@...

+1

9

A kínai holdújév az általunk használt Gergely-naptár szerint idén február 16-án, azaz ma van, ekkor kezdődik a kutya éve.

Karácsonyra kutyát kérek!
- mondta Cseng a Csengnének.
Nem szokatlan. Ők más napon
is szívesen ennének.

Megeszik ők rántva, sütve,
szalonnával spékelve.
- Csak nyersen ne! Akkor harap!
- ez volt Csengné félelme...

0

10

Karácsonyra qtyát!

A szentestét a Baszkidekben töltöttük, oda vezényelte a zezredet a karnagy.
Azt hittük békés karácsonyunk lesz, de nem, mert a hadnagyunk és a hadkicsink, fogadást kötött, hogy melyikük qtyája szarik büdösebbet, és mind a 10 1/100-ot kivezényelték zsürinek. Nak. Tuggya a retek.
(Ez törlendő, mert a retek rímel a zsürinek-re, és nehogy már!)
1ébként az alezredes, valójában 0,5ezredes, lett volna a főzsüri, de menet közben valaki elszámolta, és kerekítési hiba lett belőle.
(Ez eddig nagyon jó, nem gondoltam volna, hogy ilyen gyorsan ennyire jó verset fogok tudni írni!)
Persze a versenyből nem lett semmi, mert, a két hadmekkora elfeledkezett arról, hogy a hadtáp trén még húsvétkor elakadt a kúrdkidekben, azóta tarhonyalevélen és jamgyökéren él az egész 1/1000, a qtyáknak meg még ennyi se jut, legfeljebb ha egymás farkát rág6ják néha nap. Szarásra biztos nem elég.
Szóval csak állunk ott az arcvonalban, és várjuk, mikor kezd már szarni a két qtya, hát erre nem pont akkor jön arra a vadászgépével a zalángyurcsi, hogy porrá bombázzon minket!
A nyomorult idegenszívű!

( Ha most, hogy végeztem a versírással, visszatekintek, ez a tizes skálán minimum tizenkettes, de lehet, hogy kishitű vagyok. Éljek soká!)

0

11

Néhány szó az idegenszívűségről.

Az egészet Christiaan Barnard találta ki, még 67-ben. Előtte qtyákon kísérletezett. És itt van az átkötés a kijelölt témához.

Kutyaszívet karácsonyra!
A hűsége legendás.
Csak az, akit a szív imád,
hétvégenként legyen más!

Szememet egy sasmadártól!
Jól látnám a csajokat,
ha egy nő egy kacsintással
az ágyába csalogat.

Pizsamát a zebra adja!
Csík hosszába, keresztbe.
Szinte hallom: - Drágám, vigyázz!
A végén ne ereszd be!

Most már ki se térek arra,
mi kéne a csődörtől!
Az ilyennel álmaiban
sok- sok ezer hölgy flörtöl...

Zoárd katonai szakszavakat használ.  Egy csak egy nagyzási (hadnagyzási) hóbort, hiszen nyilvánvaló, hogy ez a logikát nélkülözi.

Az "ezredes" nagyobb rang, mint a "százados", pedig tudjuk, hogy egy ezred csak tizedrésze a századnak. A legnagyobbnak a tizedesnek kéne lenni, a csúcs az eggyedes lenne, de ahelyett a tábornokot használják. Ez meg aztán a hülyeség csúcsa, voltam sráckoromban táborban, alig voltunk harmincan.

A bonbázás negatív kicsengéséről.

Ki háborodna fel azon, ha valakit megszórnék bonbonnal? Pláne, ha csokis! Nem is értem!

0

12

Karácsonyra kutyát

Ha majd eljön szent Karácsony, szép ünnep,
főtt kolbászt hoz kiéhezett népünknek.
Hullhat a hó, szél süvölthet, jég eshet,
nem zavarja semmi sem e két testet!
Hideg ellen nem véd póráz, kantár sem,
csak ha némán rám fekszik a kantársam.
Jó gazdáink ránk néznek és boldogok:
jóízűen majszolnak két Hot Dogot.

0

13

A Hot Dog nem kutya! Csak egy része!

A vasmacskát is nézd, egerész-e?
Hát a daru gémje hány halat fog?

Na, hát csak ennyire eb a Hot-Dog...

0

14

A Hot Dog valóban nem kutya (bár Pekingben...),  csupán az ebeket érintő szexuális másság felfokozott megnyilvánulása.

0

15

Az imént értesültem, hogy a verspályázat lezárult.

Sajnos a mi köreinkben csak a második díj, és attól lefele osztható ki, az első díjra egy külsős versenyző műve predesztinált.

Kérlek Titeket, szavazzatok!

Mint nemrég tanultam, a csend (még a döbbent is) felér egy elismeréssel, így, ha senki se szólalna meg, azt kénytelen leszek ovációnak tekinteni!

A díjazásaktól függetlenül gratulálok pályázóinknak, kutyaszívem minden melegével! Bebizonyították, hogy alkotói szabadság igénybevétele nélkül, a kenyérkereső, dzsídípít teremtő munka mellett, a pihenéstől elvont időben is lehet maradandót alkotni. Önfényezésmentes, kellemes napokat kívánok mindnyájatoknak!

- A könnyekig meghatott Gyurcsi

0

16

Minden alábbi fenntartásommal 1etemben a 8# számú pályamű mellett teszem le a voksom:
- A mű telisdetele van rímekkel, egy igazi P.A. soha nem írna ilyet
- A mű nyíltan klerikális felhanggal indít,
ami a kiírási feltételekkel durván szembemegy. Vagy nem.
- A mű néhol nyegle, máshol kócos, nem ártana némi illemre szorítani.
- Az éberség nagyon fontos, ne viccológgyunk má vele!!
- A daxli nem magyar szó, nem is tudom, hogyan jut6ott át a gyodán.
- A huss ki szépen idézi nemzeti turulunk röptetési vezényszavát, de a rím párja alpáry, nem pedig pálóczy!

+1

17

Fenntartásmentes tiszteletemet fejezem ki mind a pályázat kiírójának, mind a pályaművek beküldőinek címezve. Annak ellenére, hogy rendkívül nyomott volt a határidő, minden elemükben tökéletesen kimunkált szövegek érkeztek be, érződött rajtuk az indító ötlet és a megcélzott tanulság elszánt komolysága, az első gondolatimpulzus által felkorbácsolt lélekből spontán kiáradó szövegkezdemény kreatív fésületlensége, a felmerülő elágazási pontokon kínálkozó tévutak és zsákutcák kérlelhetetlen elkerülésének képessége, valamint a lángolás megszűntét követően az alapjáratra visszakapcsoló tudat által irányított gondos utómunkálatok szabatossága.

Mindezek alapján javaslom az összes megismert pályamű megosztott második díjban való részesítését. Javaslom továbbá, hogy a pályázat kiírója kezdjen hozzá az antológia szerkesztési munkálataihoz. Címéül a "Csontbrigád" szolgálhatna, a műfaja pedig anti-Anti-lógia lehetne.

0

18

Kedves pályázók!

Az imént olvastam el félve tisztelt és szeretett külsősünk pályaművét.

Elfogadva Rosszatír díjmegosztásra vonatkozó javaslatát, eredményt hirdetek!

Az összes pályázónk művét megosztott ELSŐ díjra javaslom, külsős versenyzőnk "művét" értékelhetetlennek minősítem.

P.A. remekét kb. annyi idő alatt lehetett megírni, mint elolvasni. Azzal, hogy nem használ írásjeleket, megkísérli ezt az unalmas, lényegtelen-lényeges vegyessalátát  irodalmivá emelni, azzal, hogy monotonitást kölcsönöz neki, olyanná válik a szöveg, mint amikor a kocsmaasztalnál fejenként két liter bor után beszélgetnek, az egyik még beszél ugyan, de a másik már alszik. A honvédség, a válság emlékeit úgy idézi, mint nagypapám, amikor a néprádió parázsfénye mellett mesélt az őt körbeülő unokáknak.

Hogy kutyatulajdonos létére a szukát nősténynek hívja, hogy magyartanárként a négyszobást egyszer külön, máskor egybeírja, ettől egyébként sem vált műremekké ez az iromány.

Egy csattanó miatt több oldalt átásítozni - felesleges időtöltés.

Frady Endre ezt az egészet egy kétszakaszos, nyolcsoros verssel elintézné, úgy, hogy egyik kezében a zsíroskenyérrel. Meg se tudná közben enni az egészet.

Kedves pályázók!

Fenti véleményemet nem szakemberként, és nem is teljesen elfogulatlanul, első és egyszeri elolvasás után írtam. Nem hiszem, hogy valaha is változtatnék rajta, mert nem fogom többet elolvasni.

0

19

Büszke első díjasként gratulálok minden pályázónak, kiemelve, hogy egyiküknek sem sikerült engem megelőznie! Ami a szégyenszemre díj nélkül maradt próbálkozást illeti: vajon ezt kellett a jobb sorsra érdemes közönségnek végighallgatnia kedden este? Az említetteken kívül is vannak benne hibák, de én sem térek ki rájuk mindaddig, amíg az új szerepköröm esetleg rászorít, hogy megtegyem (remélem, nem fog).

0


You are here » Vadlúdas Matyi » Test forum » Verspályázat